CH SR  Hagrid Rubeus Ivančice

import ČR, chov. stanica Ivančice

nar. 21.4.2010

matka - C.I.E, C.I.B, CH Heda Jifex

otec - C.I.E, C.I.B, CH Twigle Noor

 

DKK A/A (0/0)

CHOVNÝ PES 

 

rodokmen_PS.jpg (112,9 kB)

 

otec Twigle Noor a mama Heda Jifex

 

Brixi sa narodil v Ivančiciach, mestečku neďaleko Brna, vo vrhu 9 šteniat, jedno bolo krajšie ako druhé. Vedela som, že chcem psíka a keďže sa narodili len 3 psíci, výber bol jednoduchší. Nechala som si poradiť chovateľmi - Petrou a Zdeňkom Šilbergerovými, ktorí mi vybrali psíka s kúzelným menom Hagrid Rubeus Ivančice. 

Dni sa pomaly vliekli, čas som si vypĺňala zháňaním potrebnej "šteniatkovskej" výbavy, až nastal deň D a celá rodina vyrazila na výlet - smer Brno. Domov sme si odvážali nášho túžobne očakávaného Brixiho.

Brixi cestu zvládol v absolútnej pohode, vlastne tých 550 km prespal. Cestu autom zbožňuje, je to jasný signál, že ideme niekam na výlet, minimálne sa bude niečo zaujímavé diať a on bude pri tom. Od prvej chvíle sa v našom byte cítil ako doma, zvedavo si ho prešiel, najedol sa, boli sme sa prejsť nočnou ulicou. V noci sa nekonalo žiadne kňučavé dobíjanie do postele, v pohode prespal vo svojom pelechu pri posteli.

Leto sme trávili s deťmi a Brixim na chalupe, kde si vychutnával slniečko, záhradu, nekonečné hry, občas niekde niečo presadil, vyhrabal nejakú jamu, ale hlavne si to všetko užíval.

S blížiacim sa školským rokom sa postupne opäť socializoval z divočiny vidieka na ulice mesta, musel si zvykať na to, že doobedia bude tráviť sám, pokiaľ neprídu deti zo školy a potom budú opäť spolu blbnúť. 

 

 

Čas letí rýchlo a dnes je náš Brixi dospelý pes. Miluje deti, spoločnosť ľudí aj iných štvornožcov, mačky preženie, hlási, ale keďže je dobrák od kosti, fyzicky žiadnej neublíži (veď aj preto na skúškach vlôh dostal z ostrosti na mačku len 1, sliedenie bolo preňho oveľa príťažlivejšou disciplínou). Učí sa ľahko, zložili sme 2 poľovnícke skúšky.

Svoju vášeň pre sliedenie temer denne preukazuje na lúkach a v lese neďaleko nášho sídliska, kde je ešte stále možné stretnúť bažanty, srny, ba aj líšky a zajace.

 

Touto cestou chcem ešte raz poďakovať fantastickým ľuďom,

manželom Petre a Zdeňkovi Šilbergerovým,

za úžasného psieho kamaráta Brixiho a za to, že ich smiem radiť medzi svojich priateľov.